זוכרים את אלעד פולק ז"ל

תאריך: 30/10/2019


16 שנה בלי אלעד פולק ז"ל. בסוף השבוע שעבר התקיים באולם אבישי בקריית מוצקין משחק לזכרו בין קבוצות הנערים של מכבי חיפה למכבי "אלעד" קריית מוצקין.

סגן ומ"מ ראש העיר, עומר זוהר דיבר בחשיבות הנצחתו של אלעד והודה לעמותה לקידום הספורט.

הוריו של אלעד ז"ל, אורלי ומיקי פולק זכו לחיבוק חם מהקהילה בעיר והעבירו את המסר והמורשת של אלעד: "תשתדלו להיות בני אדם טובים, להצטיין במה שעושים והכי חשוב לעזור האחד לשני".

התוצאה אגב במשחק לא חשובה (חיפה אמנם ניצחה בנקודה) אך במבחן הדרך משחק הידידות להנצחתו של אלעד והמסרים הערכיים הם החשובים.

למשחק קדם טקס לזכרו של אלעד, בהשתתפות משפחתו של אלעד ובהשתתפות סגן ראש העיר, עומר זוהר ובנוכחות יו"ר הנהלת העמותה לקידום הספורט בקריית מוצקין, איציק ששון, ומנכ"ל העמותה לקידום הספורט, אברי מונצ'ר. כמו כן, שודר סרטון שהוכן לרגל האירוע ובו נסקרו תחנות חייו של אלעד ז"ל.

 אלעד פולק ז"ל, בן אורלי ומיכה, נולד בט"ז בסיון תשמ"ד (16.6.1984). למד בבית הספר היסודי "אחדות" והמשיך בחטיבת נתניהו ובחטיבה העליונה באורט קרית מוצקין.

המחנך בכיתה י"ב תיאר את דמותו כנער מבריק, אהוד ואהוב על כולם בנועם הליכותיו, באדיבותו, ביושרו ובנכונותו לשאת בתפקידים רבים.

כילד היה מושלם. חלומה של כל אמא. אהוב על כולם, מודל לחיקוי עבור אחיו והרבה מחבריו.

מגיל 6 החל לעסוק בפעילות ספורטיבית בכדורסל עבר את כל קבוצות הילדים, נערים ונוער במכבי עירוני קרית מוצקין וכן היה שותף בזכיה של נבחרת חטיבת הביניים באליפות מחוז הצפון ובעלייתה של נבחרת בי"ס התיכון לליגת העל לקבוצות על תיכוניות. בשנה האחרונה עבר לשחק בקבוצת הנוער של הפועל חיפה ועזר לה להשאר בליגה.

לקראת גיוסו עבר את הגיבושים לדובדבן ולצנחנים אך בסופו של דבר התנדב לשרת בגדוד "דוכיפת". ועבר הכל בהצלחה ובהצטיינות ושאף להגיע לתפקידים פיקודיים.

אלעד נהרג בהתקלות עם מחבלים בעין יברוד ליד עפרה ביום כ"ג בתשרי תשס"ד, 19.10.2003, והוא למנוחות בבית העלמין צור שלום. הותיר אחריו הורים אורלי ומיקי ואח אהוב אייל.