החלטה אמיצה של ראש העיר חיים צורי

תאריך: 10/07/2019


פקח, החנתי לקצר, חוזר עוד שבוע שבועיים!

פתקים מסוג זה אמנם מצחיקים אבל הם משקפים את המציאות בתחנות הרכבת ברחבי הארץ,

ועומס של תלונות מצד תושבי העיר על החניון המלא ועל כך שרכבים שבעליהם טסים לנתבג תופסים את החניון החליט ראש העיר, חיים צורי על הצעד האמיץ שגרר אחריו תמיכה עצומה.

צורי הסביר השבוע:

"תלונות רבות של תושבי קריית מוצקין על כי באופן קבוע יש מחסור במקומות חניה ברכבת, ולאור בדיקה שעשינו בה הסתבר כי, מידי יום, כ- 200 איש מחנים את מכוניתם בחניון הרכבת כשהם נוסעים לשדה התעופה לתקופה של עד עשרה ימים (ואף יותר), החליטה הרשות המקומית לאסור על חניית מכוניות בין 2:30-4:30 בלילה.

במשך היום החניה ברכבת הינה חופשית וללא תשלום. בשעות הלילה שצויינו יינתן קנס בגובה של 250 ש"ח לכל המחנים בחניון הרכבת, זאת על מנת למנוע הישנות התופעה. לדיירים הגרים ברחובות הסמוכים וסובלים ממצוקת חניה, יינתן תו חניה מיוחד וחניון הרכבת יהיה פתוח בפניהם לאורך היממה. התקנה החדשה תכנס לתוקפה החל מ 21.7.

אז מי בעצם יהנה מהסדר החדש?

"כל תושב בעיר שעובד במרכז או חייל שנוסע לבסיס וחוזר לאסוף את הרכב בסוף היום, לאוכלוסיות אלו עד היום היתה בעיה למצוא חנייה. אני מאמין שלאורך זמן זה ישפר עבורם את המצב. כמו כן גם כאלו שנוסעים לאירוע בתל אביב ויחזרו אחרי חצות לא ייפגעו. היה צריך לקבל כאן החלטה שתיטיב עם תושבים רבים ותיצור אלמנט של סדר בתחנת הרכבת שקיים אגב במקומות רבים בעולם ובארץ (חיפה, כרמיאל, בנימינה).

 

בעירייה הביעו הבנה לרחשי הציבור בעיקר תושבי חלק מהבניינים ברחוב ז'בוטיסנקי הסמוך וימציאו עבורם פתרון בדמות תו חנייה.