סמכות הורית בעידן הדיגיטלי

תאריך: 24/03/2019

ראש העיר ומנהלת תכנית עיר ללא אלימות יזמו סדנה מיוחדת שמעביר פסיכולוג קליני, להורי חטיבות הביניים והתיכונים על הסמכות ההורית. 


מנהלת תכנית עיר ללא אלימות בעירייה, אורטל חיים-סטלקול הסבירה כי : "חופש בחירה, עצמאות ואחריות אישית הם ערכים אשר הורים ומחנכים מעוניינים להקנות לילדים ותלמידים במהלך צמיחתם והתפתחותם. תהליך הדרגתי מורכב ורב פנים זה מוביל לא פעם למלכודות חינוכיות הניצבות בפני ההורה ואיש החינוך". 

הפסיכולוג הקליני, עידן עמיאל שמעביר את הסדנא אמר: "למרבית ההורים כיום חשוב לאפשר לילדיהם חוויה של חופש, לתת בהם אמון, לסמוך עליהם, לתת להם פרטיות לפעילותם החברתית, ולהיות הורים מקבלים ולא קשוחים. אך כיצד נתמודד למשל עם מצב בו חופש הבחירה ועצמאותו של הילד מובילים לבחירות היכולות לסכן או אף לפגוע בו? במילים אחרות, מהו הקו בין סמכות הורית וחינוכית לגיטימית לבין פטרנליזם, בין דאגה והגנה על הילד לבין כפיה ושליטה חינוכית על רצונותיו ובחירותיו? בתקופתנו המאופיינת הן ברמת פיתויים וסיכונים גבוהה יותר מבעבר לילדים ובני נוער והן בתרבות וחברה המקדשת לעיתים את ערכי האינדיבידואליות והפרטיות, יש לשאלות ודילמות אלו משמעות קריטית.".

ראש העיר, חיים צורי סיכם: "יוזמה מבורכת שעיקרה מתן כלים להורים עם ההתמודדות מול הילדים בעידן הנוכחי. יישר כוח".