מנהל הריאלי לשעבר ילווה את מנהלת החינוך המוצקינאית

תאריך: 24/03/2019

מנהל הריאלי לשעבר, תא"ל רון כתרי, ילווה את מינהלת החינוך העירונית החדשה בתכנון הפיכת העיר לעיר חינוך. כתרי, שכיהן בתפקידו האחרון בצבא כדובר צה"ל ובשנים האחרונות מלווה בתי ספר בבניית חזון ותהליכי עבודה,  מוצג השבוע בישיבה חגיגית של ועדת החינוך העירונית, בה מכריז יו"ר הוועדה ומ"מ ראש העיר, עומר זוהר על בחירתו של כיתרי כיועץ מקצועי מיוחד של מינהלת החינוך העירונית. בכוונת המינהלת להכין תכנית חומש עם הפנים לשנת 2023, המבוססת על עקרונות יסוד להפיכת מוצקין לעיר חינוך ולהציג אותם בפני ראש העיר, חיים צורי.

המינהלת, שאושרה בהחלטת מועצת העיר, הוקמה לאור השינויים מרחיקי הלכת שמערכת החינוך העירונית עומדת בפניהם בשנים הקרובות ובעיקרם הקמת שתי חטיבות ביניים חדשות ותיכון חדש נוסף. 
שינויים אלו הביאו את ראש העיר וממלא מקומו להחליט על בניית תכנית חמש שנתית תחת הכותרת "מוצקין עיר חינוך".

תא"ל רון כיתרי, שליווה בשנה האחרונה את חטיבת הביניים יהונתן במוצקין, בתחום הייחודיות הבית ספרית, ניהל במשך עשור את בית הספר הריאלי של חיפה וכאמור בשנים האחרונות הוא משמש כיועץ מקצועי מיוחד במערכות חינוך ובתי ספר בכל הארץ.
מנהל אגף החינוך, אייל אורן: "רון הוא אדם נפלא ואין לי ספק כי הרצון של הרשות להמשיך ולהוביל בחינוך בשילוב הנסיון הרב של כתרי יובילו אותנו לעבר העתיד בחדשנות וקידמה".

מ"מ ראש העיר, עומר זוהר שהוביל את המהלך יחד עם מנהל אגף החינוך העירוני, אייל אורן, אמר היום: "אני רוצה להודות קודם כל לראש העיר חיים צורי שנתן לי את המנדט להוביל את המהלך החשוב הזה. קיימנו מספר פגישות עם יועצים אפשריים בכדי לבחור את המתאים ביותר להוביל איתנו ועם אנשי החינוך בעיר, המנהלים, ההורים והתלמידים תהליך חשיבה, שבסופו נגיש לראש העיר את התכנית להפיכת מוצקין לעיר חינוך כפי שנעשה במקומות רבים בעולם ובמספר מקומות בארץ. אני מאמין שרון הוא האדם המתאים לכך. נסיונו כמנהל, הערכים שהוא מביא והעובדה שכיועץ הוא מלווה בשנים האחרונות מערכות חינוך שונות, הפך אותו לבחירה קלה עבורנו".

רון כתרי אמר: "אני שמח ומצפה לעבוד בשיתוף פעולה עם כלל מערכת החינוך בעיר ומנסיוני אין לי ספק בכלל שתהיה כאן עבודה משמעותית ומאתגרת".

ראש העיר, חיים צורי: "כשיש הישגים חינוכיים כבירים ולצד זה צמיחה ענקית של בתי ספר, אז צריך להמשיך לשמר את הקיים ולהמשיך לצמוח. בהצלחה לכולם".